Profesjonalna opieka i rehabilitacja w domu pacjenta Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 22 lutego 2016 10:45

Profesjonalna opieka i rehabilitacja w domu pacjenta


MEDI-system, lider opieki długoterminowej w Polsce, wprowadza nową usługę – specjalistyczną opiekę i rehabilitację w domu pacjenta. Zakres świadczeń jest dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb podopiecznego, oczekiwań najbliższych, wskazań medycznych oraz celów terapii. Profesjonalną opiekę zapewniają przeszkolone opiekunki, pielęgniarki oraz fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Usługa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób, które potrzebują i poszukują profesjonalnej pomocy, jak również tych, które już zakończyły pobyt w ośrodku MEDI-system.


Warto zaufać profesjonalistom
Profesjonalna opieka domowa jest szczególnie ważna dla osób po urazach, wypadkach i hospitalizacji, osób leżących, starszych lub wymagających pomocy przy poruszaniu się bądź wykonywaniu codziennych czynności, a także osób w stanie wegetatywnym (apalicznym). Specjalnie przygotowany personel zaopiekuje się również pacjentami z problemami neurologicznymi (demencja, otępienie, choroba Alzheimera, udar mózgu), z niewydolnością oddechową (m.in. przewlekła obturacyjna choroba płuc z aparatem tlenowym) lub krążeniową (np. owrzodzenia podudzi), po zabiegach operacyjnych (m.in. złamanie szyjki kości udowej, miednicy), a także pacjentami ze stomią. Opieka nad chorym może być sprawowana w systemie godzinowym lub całodobowym (z opcją zamieszkania).
Nowa usługa powstała poniekąd z inicjatywy samych pacjentów i ich rodzin. Otrzymujemy wiele pytań o możliwość udzielania fachowej pomocy opiekuńczo-rehabilitacyjnej w domu. Dotyczy to zarówno osób, które nie korzystały z naszych usług opieki długoterminowej, jak i tych, które kończą pobyt w naszym ośrodku. Decydując się na kontynuację terapii w domu, w wybranym zakresie, mają pełne przekonanie o najwyższym poziomie opieki i obsługi” – zapewnia Agnieszka Mrozowicz, dyrektor przychodni Kijowska w MEDI-system.


Bezpieczeństwo pacjenta i rodziny
Opiekę opiekuńczo-pielęgniarską w domu sprawują osoby mające wieloletnie doświadczenie w opiece długoterminowej i przeszkolone w ośrodkach MEDI-system. Wypracowane procedury nadzoru i standardy obsługi gwarantują wysoką jakość usług, która jest systematycznie monitorowana przez koordynatora opieki oraz Biuro Obsługi Klienta.
„Naszym głównym celem jest zapewnienie pacjentom i ich najbliższym poczucia komfortu i najlepszej opieki. Decyzja o wyborze osoby pełniącej tę ważną rolę często wiąże się z obawą o bezpieczeństwo podopiecznego. Dlatego decydując się na korzystanie ze świadczeń pielęgniarsko-opiekuńczych lub rehabilitacyjnych warto zaufać profesjonalistom” – mówi Agnieszka Mrozowicz.


Liczą się indywidualne potrzeby
Każdy pacjent, w zależności od wieku i stanu zdrowia, ma inne potrzeby i wymagania. Dlatego oferujemy szeroki zakres opieki domowej:
• Czynności pielęgniarskie: pomiary parametrów życiowych, iniekcje, zmiana opatrunków, zabiegi zapobiegające powstawaniu odleżyn, pobieranie badań laboratoryjnych
• Czynności pielęgnacyjno-opiekuńcze: m.in. toaleta całego ciała, zmiana pieluchomajtek
• Pomoc w czynnościach życia codziennego: odbiór recept, zakupy, sprzątanie, przygotowanie posiłków, karmienie
• Usprawnienie chorego: trening samodzielności, nauka czynności dnia codziennego, pionizacja i nauka poruszania się, zmiana ułożenia ciała
• Ćwiczenia wzmacniające, masaż leczniczy, intensywna rehabilitacja w warunkach domowych
• Organizacja czasu wolnego: np. spacer, czytanie książek

„Bardzo ważnym elementem opieki domowej będzie doradztwo i pomoc w doborze sprzętu pomocniczego, usprawniającego i ułatwiającego życie pacjentów. Chcemy również prowadzić edukację zdrowotną dla podopiecznych i ich rodzin, dzieląc się naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w opiece długoterminowej oraz rehabilitacji” – dodaje Agnieszka Mrozowicz.


Jak skorzystać z usługi?
Usługa jest kierowana do mieszkańców Mazowsza. W celu zapewnienia bliskiej osobie opieki i rehabilitacji w domu, wystarczy kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Podczas spotkania z rodziną w domu pacjenta koordynator MEDI-system ustala indywidualny plan opieki i dobiera właściwy personel. Uczestniczy również w pierwszej wizycie opiekunki lub pielęgniarki w domu podopiecznego.
Więcej informacji: www.medisystem.pl

/źródło - MEDI-system PR/

Poprawiony: poniedziałek, 22 lutego 2016 10:56