Wyświetl # 
  • Hobby   ( 112 artykułów: )
  Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Zapewnij pupilowi leczenie bez obaw o koszty

Zapewnij pupilowi leczenie bez obaw o koszty

Mając w domu psa lub kota, doskonale wiemy, ile radości dostarczają nam codziennie nasze zwierzaki. Nic dziwnego, że chcemy im się odwdzięczyć, poświęcając czas na zabawę, spacery, głaskanie oraz dbając o ich prawidłową dietę i zdrowie. Z drugiej strony smucimy się, jeśli nasz czworonożny członek rodziny ciężko zachoruje lub ulegnie wypadkowi, szczególnie jeśli nie mamy wystarczających środków finansowych na skomplikowane leczenie. Tymczasem takim sytuacjom można zapobiec.

30 Lis 2023 s.z.
42% Amerykanów otrzymuje większe wsparcie od swojego psa niż partnera

42% Amerykanów otrzymuje większe wsparcie od swojego psa niż partnera

W poszukiwaniu wspierającego towarzysza, który w pełni nas zrozumie i bezbłędnie wyczuje nasz humor, zamiast na randkę warto udać się do... schroniska. Badanie platformy Preply przynosi niezbite dowody, że pies to faktycznie najlepszy przyjaciel człowieka.

10 Paź 2023 S.Z.
Przygoda zaczyna się od sklejki

Przygoda zaczyna się od sklejki

Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami, którzy pragną zapewnić swoim dzieciom bezpieczne i ekscytujące miejsce do zabawy, czy pasjonatami sportów ekstremalnych, sklejka staje się niezastąpionym partnerem w tworzeniu atrakcyjnych i funkcjonalnych konstrukcji. Ten wszechstronny materiał oferuje nie tylko trwałość, ale także możliwość dostosowania się do różnych i często wymagających potrzeb projektowych. Czym charakteryzuje się tego typu materiał? Dlaczego warto postawić na sklejkę? Na te pytania odpowiadają eksperci firmy JAF Polska.

13 Wrz 2023 S.Z.
Jak robić piękne zdjęcia? 6 praktycznych wskazówek

Jak robić piękne zdjęcia? 6 praktycznych wskazówek

Zdjęcia mogą opowiadać historie, przywoływać wyjątkowe momenty i oddziaływać na emocje w konkretny sposób. Oprawione w ramki będą zdobić ściany, a w wersji cyfrowej – mogą być np. ciekawą kroniką naszych wspomnień w mediach społecznościowych. Jednak piękne fotografowanie to sztuka. Jak ją opanować? Przedstawiamy 6 trików, dzięki którym każde zrobione przez Ciebie zdjęcie będzie udane.

21 Kwi 2023 S.Z.
Podróż na cztery łapy – jak się przygotować do wojaży z pupilem?

Podróż na cztery łapy – jak się przygotować do wojaży z pupilem?

Podróż z czworonogiem to zawsze wyzwanie, nawet jeśli nasz pupil uwielbia wycieczki. Jeśli my nie będziemy się stresować, on także będzie spokojniejszy. Zanim więc ruszymy w drogę, dobrze się do niej przygotujmy! „Czy będzie grzeczny, czy będzie się denerwował?” – to pytanie zadaje sobie w duchu wielu właścicieli czworonogów przed czekającą ich wspólną podróżą. Ci bardzo doświadczeni wiedzą już, czego potrzebują ich pupile – często nauczeni na błędach – jednak podstawa jest taka sama dla każdego zwierzaka. Zebraliśmy dla was listę must have’ów dla psiego i kociego podróżnika. Oto ona:

02 Mar 2023 S.Z.
17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota! Jak zadbać o szczęście naszego pupila?

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota! Jak zadbać o szczęście naszego pupila?

Światowy Dzień Kota przypada 17 lutego. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie każdego dnia. To właśnie odpowiedzialną opieką możemy odwdzięczać się zwierzętom za radość, którą obdarowują nas na co dzień. Warto wiedzieć, jak najlepiej dbać o kota, aby wspierać jego zdrowie oraz wzmacniać wyjątkową więź łączącą z opiekunem. Oto kilka rzeczy, o których każdy opiekun powinien pamiętać w codziennej trosce o ukochanego mruczka.

16 Lut 2023 S.Z.
Ponad połowa Polaków ma zwierzęta domowe, ale nie wszyscy wiedzą jak o nie prawidłowo zadbać...

Ponad połowa Polaków ma zwierzęta domowe, ale nie wszyscy wiedzą jak o nie prawidłowo zadbać. Co w takim razie robimy źle i jak można to zmienić?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez 3D Market na zlecenie marki Brit, już niemal połowa Polaków posiada w swoim gospodarstwie domowym co najmniej jednego psa, a 35 proc. kota. Pupile pozytywnie wpływają na nasz komfort psychiczny (tak wskazało 90 proc. ankietowanych), a aż 2/3 opiekunów psów postrzega je jako członków swojej rodziny. Mimo to w dalszym ciągu nie udaje nam się w pełni wystrzegać pewnych pomyłek, które mogą wpływać negatywnie na komfort lub nawet zdrowie naszych zwierzaków. Jakie poważne błędy popełniamy jako opiekunowie zwierząt domowych? I przede wszystkim – jak im zapobiegać?

06 Lis 2022 S.Z.
Psy i koty mogą rozbić niejeden związek.

Psy i koty mogą rozbić niejeden związek.

Aż 3/4 polskich właścicieli psów i kotów zwraca uwagę na reakcje swoich zwierząt na osoby, z którymi się umawiają.

27 Paź 2022 S.Z.
Letnie wyprawy z psem

Letnie wyprawy z psem

Lato to świetny okres, by wybrać się nad morze. Oczywiście ze swoim czworonożnym przyjacielem, bo czy może być przyjemniejsza forma spędzania czasu, niż plażowanie i wędrówki brzegiem morza w towarzystwie ulubionego czworonoga? Jednak do takiej wyprawy trzeba się odpowiednio przygotować, by wspólnie spędzony urlop był udany zarówno dla nas, jak i dla naszego psa.

08 Lip 2022 S.Z.
Zabierz do pracy psa

Zabierz do pracy psa

Międzynarodowy Dzień Zabierania Psa do Pracy będziemy obchodzić w tym roku 24 czerwca. To święto ruchome i przypada zawsze w ostatni piątek czerwca. To doskonała okazja, żeby sprawdzić, jak nasi pupile radzą sobie w nowym otoczeniu i jak zmienia się atmosfera pracy w tak miłym towarzystwie. To również możliwość dla pracodawcy, by rozważyć wprowadzenie takiego rozwiązania na stałe – podobnie jak ma to miejsce w Maxi Zoo, gdzie ulubione czworonogi są obecne w biurach i sklepach przez cały rok.

22 Cze 2022 S.Z.
Wakacyjne wyjazdy z psem

Wakacyjne wyjazdy z psem

Niezależnie od tego, czy planujesz długi, czy krótki wyjazd ze swoim pupilem, do podróży powinieneś się przygotować. Zbliżające się wakacje zachęcają do weekendowych wypadów i dłuższych pobytów w nowych miejscach. Musisz jednak zadbać o to, by twój czworonożny przyjaciel był bezpieczny i dobrze zniósł nawet kilkugodzinną podróż.

13 Cze 2022 S.Z.
Pasje i hobby dla seniorów – czy to przepis na długowieczność?

Pasje i hobby dla seniorów – czy to przepis na długowieczność?

Starzenie się umysłu można opóźnić nie tylko dzięki aktywności fizycznej, ale także mentalnej. Codzienne rozmowy, rozwijanie swoich hobby oraz uczestniczenie w społeczeństwie – to wszystko składa się na lepszą kondycję psychiczną. Co więcej, zdaniem ekspertów, to recepta na długowieczność. Jak więc zachęcić seniorów do rozwijania swoich zainteresowań i ćwiczenia umysłu?

07 Maj 2022 S.Z.
Luksusowy prezent dla wędkarza

Luksusowy prezent dla wędkarza

Co dziesiąty Polak decyduje się na wręczanie bliskim luksusowych prezentów z górnej półki . Konsumenci kupują podarunki z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale także urodzin czy imienin. Część z nich robi to bez okazji. A jaki luksusowy prezent dla wędkarza jest na topie? Sklep Corona Fishing przygotował zestawienie najchętniej kupowanych podarków. Ważne, aby te były praktyczne, użyteczne, a jednocześnie luksusowe. I oczywiście wykonane hand made przez rzemieślników.

19 Kwi 2022 S.Z.
Sposób na nudę podczas wiosennych spacerów

Sposób na nudę podczas wiosennych spacerów

Im na zewnątrz bardziej wiosennie i ciepło, tym więcej czasu spędzamy z naszymi pupilami na spacerach. Jeśli chcemy, by ten czas dawał przyjemność zarówno nam, jak i naszym czworonożnym przyjaciołom, zastanówmy się, jakie gry i zabawy pozytywnie wpłyną na kondycję i dobrostan naszego psa, możemy też zapytać doradców klienta w sklepach Maxi Zoo.

15 Kwi 2022 S.Z.
A może by tak uciec...na ryby?

A może by tak uciec...na ryby?

Blisko 64 proc. Europejczyków regularnie spożywa ryby – wynika z badań Eurobarometru. Popularność ryb w diecie przekłada się na wzrost zainteresowania wędkowaniem. Unia Europejska sukcesywnie podejmuje działania mające na celu oczyszczanie wód i tworzenie przyjaznych akwenów dla wędkarzy. 45 proc. Polaków ceni sobie spokój i możliwość spędzania wolnych dni na łonie natury . Dlaczego konsumenci tak chętnie wędkują? Co sprawia, że ten sport jest coraz bardziej popularny?

05 Kwi 2022 S.Z.
Sześć nóg, dwa serca, jedna miłość

Sześć nóg, dwa serca, jedna miłość

Choć Walentynki kojarzą nam się przede wszystkim ze świętem zakochanych, jest to doskonała okazja do obdarowania drobnymi upominkami wszystkich, których darzymy uczuciem – w tym naszych czworonożnych przyjaciół. Maxi Zoo przygotowało specjalną ofertę, dzięki której będziemy mogli sprezentować naszym pupilom różne przysmaki.

10 Lut 2022 S.Z.
Dokarmianie ptaków to masa radości.

Dokarmianie ptaków to masa radości.

Róbmy to odpowiedzialnie! Są ładne, pożyteczne i mogą dać wiele radości. O czym mowa? O karmnikach dla ptaków, które – zawieszone na balkonie czy w ogrodzie – ucieszą nie tylko skrzydlate głodomory, ale i ich obserwatorów. Jak dokarmiać ptaki zimą? Już podpowiadamy!

02 Lut 2022 S.Z.
Noworoczne postanowienia opiekunów zwierząt

Noworoczne postanowienia opiekunów zwierząt

W Sylwestra podejmujemy wiele różnych postanowień, w styczniu zaczynamy wcielać je w życie. Zaczynamy ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, zapisujemy się na naukę nowego języka. Opiekunowie zwierząt również powinni podjąć różne decyzje, by ich podopieczni mieli jeszcze bardziej udany rok.

22 Sty 2022 S.Z.
Zwierzęta w sylwestrową noc

Zwierzęta w sylwestrową noc

Sylwestrowa noc to dla większości osób radość i okazja do świetnej zabawy, lecz dla opiekunów zwierząt – bywa powodem do niepokoju i zmartwienia. Huk wybuchających sztucznych ogni to ogromny stres dla większości naszych pupili, któremu jest trudno zaradzić.

29 Gru 2021 S.Z.
Jak zadbać o nasze zwierzęta podczas Świąt Bożego Narodzenia?

Jak zadbać o nasze zwierzęta podczas Świąt Bożego Narodzenia? 

Podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia dokładamy wszelkich starań, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Niestety, bardzo często w tym czasie potrzeby naszych zwierząt schodzą na drugi plan. Zaburzenie codziennej rutyny może negatywnie wpływać na ich samopoczucie. Według tradycji to właśnie w Wigilię zwierzęta mogą przemówić ludzkim głosem. Jeśli tak się stanie, to czy usłyszymy w ich głosie radość, czy raczej smutek i narzekanie.

23 Gru 2021 S.Z.