Powrót z wakacji nie musi być trudny. Jak bez stresu odna-leźć się w codzienności?
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 31 sierpnia 2023 21:32

Powrót z wakacji nie musi być trudny. Jak bez stresu odna-leźć się w codzienności?

Koniec sierpnia to zazwyczaj czas wzmożonej aktywności. Wracamy z wakacji do pracy, nasze dzieci do szkoły, studenci wkrótce rozpoczną czas intensyw-nej nauki. To sprawia, że musimy odnaleźć się po raz kolejny w nowej, często niesprzyjającej rzeczywistości. Jak sprawić, aby powrót z wakacji był przyjem-niejszy, a nasz organizm nie reagował gwałtownie na zmiany?

Stres, życie w biegu oraz mnóstwo spraw do załatwienia mogą wpływać na naszą koncentrację i zdolności poznawcze. W pracy czy szkole musimy być skupieni, uważni, zapamiętywać informacje, działać kreatywnie, często na zwiększonych obro-tach. Jakie nawyki wprowadzać już teraz do swojej codzienności, aby było nam ła-twiej radzić sobie z natłokiem obowiązków i stresem.

1. Dobre nawyki związane ze snem

Lato to czas, kiedy często zapominamy o higienie snu. Noce są ciepłe, częściej je-steśmy aktywni do późnych godzin, chcąc jak najdłużej skorzystać ze sprzyjającej pogody, a tym samym później kładziemy się spać. Dobry sen odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest ważny dla efektywności umy-słowej i fizycznej. Staraj się zawsze chodzić spać i wstawać o tych samych porach, nawet w weekendy. To pomoże utrzymać twój zegar biologiczny w równowadze. Przygotuj miejsce do spania - zasłoń okna, utrzymuj odpowiednią temperaturę, unikaj niebieskiego światła, emitowanego przez urządzenia elektroniczne, które mogą za-kłócić produkcję melatoniny - hormonu regulującego sen.

2. Odpoczynek

Zarezerwuj sobie czas na relaks i spokojne czynności, które płynnie wprowadzą cię w codzienność. To pomoże obniżyć poziom stresu i napięcia. Zaplanuj też dla siebie przyjemne aktywności po powrocie z wakacji, które pomogą ci cieszyć się codzien-nymi sprawami, takimi jak spotkania z przyjaciółmi, kino czy ulubione hobby. Czas dla siebie jest bardzo ważny, również dla twojego zdrowia psychicznego i efektywno-ści pracy mózgu.

3. Aktywność fizyczna

Po powrocie z wakacji spróbuj od razu wrócić do regularnych aktywności fizycznych. Odpowiednio dostosowane do twoich możliwości ćwiczenia mogą pomóc pobudzić krążenie i poprawić nastrój. Nie musi być to nic wyczerpującego. Już półgodzinny spacer każdego dnia jest dobrym początkiem. Wykorzystaj sprzyjającą pogodę, aby poćwiczyć rano lub wieczorem na zewnątrz. Pamiętaj o rozgrzewce i rozciąganiu mięśni.

4.Unikanie nadmiernego obciążenia planem po powrocie

Nie planuj zbyt wielu obowiązków tuż po powrocie z wakacji. Daj sobie czas na do-stosowanie i odzyskanie energii. Kiedy wracamy po dłuższej nieobecności, często chcemy nadrobić wszystkie zaległości. Wpisujemy wtedy do kalendarza zbyt dużo zadań, które nas przeciążają, szybko znów zaczynamy czuć się wypaleni codzienno-ścią. Podzielmy więc zadania na priorytetowe i takie, które mogą na spokojnie po-czekać.

5. Suplementacja

Warto też rozważyć przyjmowanie odpowiednich suplementów diety. Pamiętaj, żeby wybierać tylko te, które zostały przebadane naukowo. Wtedy będziesz mieć pew-ność, że preparat jest skuteczny. Active Mind Complex od Herbalife zawiera opraco-waną przez ekspertów formułę z Neumentix™, składnikiem o naukowo potwierdzo-nym działaniu, pozyskiwanym z mięty zielonej . Poprawia on koncentrację, czas re-akcji i pamięć roboczą . Zawiera także kompleks starannie wybranych witamin, w tym C, B6, B12 i kwas foliowy, by pomóc w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, oraz kwas pantotenowy wspomagający utrzymanie sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie.
Pamiętaj, że organizm każdej osoby może reagować inaczej na zmiany. Ważne jest, aby znaleźć strategię, która najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego stylu życia. Wspierać w realizacji celu mogą nas również dietetycy, trenerzy personalni lub np. społeczność taka jak Niezależni Dystrybutorzy Herbalife, którzy mogą zaoferować kompleksowe i spersonalizowane wsparcie na każdym etapie.

***** *** *****

O Herbalife:
Herbalife (NYSE: HLF) to wiodąca firma i społeczność zajmująca się zdrowiem i wellness, która od 1980 roku zmienia życie ludzi dzięki wspaniałym produktom do odżywiania i możliwościom biznesowym, jakie stwarza dla swoich Niezależnych Dystrybutorów. Firma oferuje produkty wsparte wiedzą naukową konsumentom na ponad 90 rynkach poprzez przedsiębiorczych dystrybutorów, którzy zapewniają indywidualny coaching i wspierającą społeczność, inspirującą klientów do zdrowszego, bardziej aktywnego stylu życia, by każdy mógł żyć jak najlepiej. Herbalife zachęca inwestorów do odwiedzania strony relacji inwestorskich pod adresem www.ir.herbalife.com  , gdzie publikowane są informacje finansowe oraz dotyczące innych kwestii.

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 31 sierpnia 2023 21:45