Jakie buty nosić w sierpniowe upały?
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 24 sierpnia 2023 14:36

Jakie buty nosić w sierpniowe upały?

Wysokie temperatury zachęcają do aktywności w plenerze. O ile spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest dla nas przyjemnym doświadczeniem, to dla stóp - zwłaszcza latem - jest to czas wyzwań. Czym powinniśmy zatem kierować się przy wyborze obuwia, by zadbać o ich stan w nawet najbardziej ekstremalnych temperaturach?


- Spocona stopa, „zamknięta” w bucie, to świetne środowisko dla rozwoju patogenów chorobotwórczych np. grzybicy czy bakterii, które mogą prowadzić do zmian w obrębie samego aparatu płytki paznokciowej i zmian skórnych w obrębie stóp – zwraca uwagę Adriana Miniatorska-Węgrzyn, podolog Polskiego Towarzystwa Podologiczno-Podiatrycznego - Obuwie na gorące dni powinno umożliwiać stopom wentylację. Wykonane z naturalnych materiałów, zminimalizuje ryzyko powstawania oparzeń, otarć oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia infekcji. Naturalna skóra jest miękka, elastyczna oraz pełni funkcje absorpcyjne. Buty muszą być łatwe w noszeniu, oddychające, a przede wszystkim wygodne, pozwalające cieszyć się dłuższymi upalnymi dniami.

Model buta

Jeśli musimy wybrać zakryte obuwie, lepsze będą buty o niższym kroju, takie jak derby, oksfordki czy mokasyny. Najlepszym pomysłem będą jednak sandały.

Grubość materiału

Im cieńszy materiał buta, tym chłodniejsze stopy. Delikatne skóry i zamsz to materiały, które pomagają zapobiegać przegrzewaniu stóp.

Kwestia skarpet

Skarpety mogą dodać dodatkową warstwę ciepła, niepożądaną latem. Aby zachować wygodę, warto rozważyć noszenie butów bez skarpet.

Dobrany rozmiar

Podstawą wszystkich zaleceń jest jednak odpowiednio dobrany rozmiar butów do naszych stóp. Tu z pomocą przychodzi technologia i usługa esize.me, rozwiązanie dostępne w wybranych sklepach CCC i eobuwie.pl. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie trójwymiarowego skanu stopy. Pozwala on na korzystanie z podpowiedzi produktowych i filtrowanie oferty sklepów pod kątem najlepiej dopasowanego rozmiaru butów. Jest to możliwe dzięki porównaniu wspomnianego skanu stopy z pomiarami obuwia, wykonywanymi w centrum logistycznym dla każdego modelu dostępnego w asortymencie CCC i eobuwie.pl.
Szczegółowe informacje dotyczące tego jak korzystać z rekomendacji produktów podczas zakupów online, w sieci stacjonarnej oraz w aplikacji mobilnej, a także pełną listę punktów skanowania, można znaleźć na stronie: https://ccc.eu/pl/esizeme.
Jeśli jednak nie możesz wybrać się do najbliższego skanera esize.me, przygotowaliśmy kilka porad, jak prawidłowo zmierzyć rozmiar stóp w domu:
1. Postaw stopę na kartce papieru. Piętę i kartkę dosuń do ściany.
2. Zaznacz kreską, dokąd sięga najdłuższy palec. (Pamiętaj, nie zawsze duży palec jest najdłuższy!)
3. Zmierz odległość od końca pięty do narysowanej kreski.
4. Powtórz koniecznie kroki na drugiej stopie, Twoje stopy mogą mieć różną długość.
Instrukcję wideo samodzielnego pomiaru znajdziesz na stronie: https://ccc.eu/pl/jak-dobrac-rozmiar-butow

/źródło - /

***