Czyszczenie rusztu po grillowaniu
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 16 lipca 2023 11:34

Czyszczenie rusztu po grillowaniu

Lato to idealny czas na grillowanie, a czyszczenie rusztu po grillowaniu staje się istotnym zadaniem. Wszyscy miłośnicy grillowania zgodzą się, że czysty ruszt to podstawa udanego pikniku. W tym artykule poruszymy właśnie tę kwestię – jak skutecznie i efektywnie oczyścić ruszt oraz inne urządzenia grillowe.

Czyszczenie rusztu po grillowaniu.

Czy jest ktoś, kto nie cieszy się z letniego grillowania? Trudno znaleźć takie osoby. Może z wyjątkiem restauratorów, których ruszty są teraz intensywnie eksploatowane i czyszczenie rusztu po grillowaniu staje się codziennym obowiązkiem. Usunięcie tłuszczu i przypalonych resztek jedzenia z grilla czy piekarnika może stanowić prawdziwe wyzwanie.
Aby skutecznie poradzić sobie z tą niełatwą walką, należy dobrać niezawodnych sprzymierzeńców. W tym przypadku nie wystarczy tylko dobry sprzęt sprzątający w postaci szczotek czy gąbek. Trzeba wytoczyć cięższe działa. Do takich na pewno należą profesjonalne środki czyszczące marki Clinex. Firma ta przez lata zgromadziła ogromne doświadczenie w tym zakresie i umożliwia użytkownikom ich dedykowanej chemii efektywne radzenie sobie z czyszczeniem rusztów, ścian i drzwiczek piekarników oraz tłustych i przypalonych zabrudzeń.

Dobór odpowiedniego środka do czyszczenia grilla.

Numerem jeden, jeśli chodzi o profesjonalne środki czyszczące, jest Clinex Grill. Jest to niezastąpiony pomocnik w czyszczeniu rusztu po grillowaniu, pozwalając zaoszczędzić czas i energię. Cechuje się bardzo silnym działaniem do samoczynnego usuwania zapieczonego tłuszczu, przypaleń oraz zadymień. Jest wręcz niezastąpionym partnerem każdego restauratora w sprzątaniu, pozwalając zaoszczędzić czas i energię, co w intensywnym sezonie letnim odgrywa kluczową rolę.
W tym artykule skupiamy się głownie na czyszczeniu grilla, polecamy również artykuł na temat usuwania tłustych i trudnych zabrudzeń z patelni i garnków. Sprawdź tutaj.

Dlaczego Clinex Grill?

Clinex Grill jest idealny w radzeniu sobie z tłustymi, spieczonymi zabrudzeniami na różnego rodzaju powierzchniach i urządzeniach, nie tylko na grillach czy piekarnikach. Nadaje się również do utrzymywania czystości pieców konwekcyjnych, rożnów, płyt grzewczych, kuchenek gazowych, patelni, komór wędzarniczych czy nawet szyb w kominkach. Świetnie i bez konieczności intensywnego szorowania radzi sobie z rozpuszczaniem i usuwaniem nawet najbardziej zapieczonych resztek potraw. Co ważne dla użytkowników, posiada on Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez PZH.


Link do wideo: Clinex Grill

Zasady używania profesjonalnej chemii sprzątającej

Podczas używania profesjonalnej chemii do czyszczenia rusztu po grillowaniu, musimy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Najpierw należy założyć rękawiczki ochronne. Przed użyciem wstrząsnąć środek, a następnie równomiernie nanieść preparat na czyszczoną powierzchnię. Potem pozostawiamy go na około jedną minutę, aż do rozpuszczenia zabrudzeń. Następnie czyścimy powierzchnię za pomocą gąbki lub szmatki. W razie konieczności powtarzamy czynność. Nie możemy dopuścić do wyschnięcia preparatu na sprzątanej powierzchni. Na koniec czyszczony obszar dokładnie spłukujemy wodą i wycieramy go do sucha. W ten sposób możemy cieszyć się schludnym wyglądem wyposażenia naszych kuchni.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie stosowania środków chemicznych

Podczas używania profesjonalnej chemii czyszczącej nie możemy także zapominać o bezpieczeństwie. Przedstawiamy kilka ważnych zasad:
* Należy stosować ochronę dłoni.
* Nie można stosować preparatu na aluminium, miedź, powierzchnie malowane lub lakierowane.
* Środek trzeba stosować wyłącznie na powierzchnie odporne na działanie alkaliów.
* Po użyciu powierzchnię zawsze należy spłukać wodą.
Powinniśmy pamiętać o tym, aby grille, piece czy piekarniki czyścić regularnie i dokładnie, aby móc cieszyć się z używania tych urządzeń jak najdłużej. Systematyczne używanie profesjonalnej chemii czyszczącej nie tylko pomoże nam w utrzymaniu schludnego wyglądu naszego sprzętu, ale pozwoli także zaoszczędzić na ewentualnej konieczności jego wymiany na nowy. Czysty i dobrze utrzymany grill to klucz do udanych letnich spotkań przy grillu. „Czyszczenie rusztu po grillowaniu” to obowiązek, który zapewni nam długie i bezproblemowe użytkowanie naszych urządzeń. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się sezonem grillowym w pełni!

/źródło - BP /

Poprawiony: niedziela, 16 lipca 2023 12:16