Hot trend – kosmetyki z biofermentem
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 07 marca 2023 12:33

Hot trend – kosmetyki z biofermentem

Marzysz o zdrowej, pięknej i zadbanej skórze? Dbaj o nią i pielęgnuj mądrze. Podaruj jej z natury to, co najlepsze!

Stan skóry często odzwierciedla to, co dzieje się w organizmie. Istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ma higieniczny tryb życia, zdrowa, zbilansowana dieta wsparta również probiotykami, codzienna aktywność, odpowiednio długi sen i dbałość o odpoczynek. Bardzo ważna jest również higiena osobista, a więc mycie i pielęgnacja skóry z zastosowaniem dobrej jakości kosmetyków.

Dobre kosmetyki, czyli jakie?

Dobry kosmetyk powinien dbać o skórę kompleksowo: pielęgnować ją, chronić i wzmacniać. Jego zadaniem jest m.in. dbałość o warstwę lipidową, która tworzy naturalną barierę oddzielającą skórę od środowiska naturalnego, oraz mikrobion, czyli wszystkie drobnoustroje, które ją zasiedlają.
Warto wiedzieć, że mikrobiom ma olbrzymi wpływ na prawidłowe funkcjonowanie skóry i całego organizmu. Aby mikrobiom właściwie pełnił swoje funkcje, musi być w stanie równowagi biologicznej, a więc zawierać określoną liczebność i różnorodność tworzących go mikroorganizmów. W utrzymaniu takiej równowagi pomóc mogą kosmetyki zawierające bioferment.

Czym jest bioferment?

Bioferment to całkowicie naturalny składnik kosmetyczny, który otrzymywany jest poprzez fermentację składników roślinnych. Ma to na celu pozyskanie z surowca roślinnego jak największej ilości składników funkcjonalnych o znaczeniu bioaktywnym. Biofermenty różnią się składem fermentowanych roślin i zestawem mikroorganizmów. Szczególnie wartościowe są te powstałe przy udziale szczepów bakterii z rodzaju Lactobacillus, Bifidobacterium, Streptococcus oraz drożdży.

Czym powinien się wyróżniać

Bazą dla dobrego biofermentu powinny być ekologiczne składniki roślinne, bogate w substancje aktywne. Z nich właśnie mikroorganizmy probiotyczne wytwarzają bardzo pożyteczne dla skóry substancje, w tym również kwasy organiczne i bakteriocyny, które są niezwykle cenne ze względu na swoją aktywność przeciwdrobnoustrojową. Wskazana zawartość biofermentu w kosmetyku powinna wynosić od 6 do 20%.
Kosmetyki z oferty Shelee zawierają bioferment postbiotyczny, który tworzy płynną zawiesinę zawierającą cenne substancje wytworzone przez mikroorganizmy probiotyczne i drożdże. Te same substancje zawarte są w najlepszej jakości aktywnych probiotykach.

Korzyści kosmetyków z biofermentem

Kosmetyki z biofermentem są bardziej skuteczne. Dlaczego? Proces fermentacji w znaczący sposób poprawia funkcjonalność wielu dotychczas stosowanych roślinnych składników zawartych w kosmetykach. Poza tym, dzięki fermentacji, znajdujące się w pożywce składniki, w tym również węglowodany, ulegają przekształceniu na składniki lepiej przyswajalne przez skórę. Biofermenty postbiotyczne stanowiące główny składnik kosmetyków Shelee są skarbnicą fitozwiązków i postbiotyków. Fitoskładniki zawarte w biofermentach intensywnie nawilżają oraz działają antyoksydacyjnie opóźniając procesy starzenia się skóry. Postbiotyki wspierają naturalny mikrobiom skóry i jej prawidłowe pH oraz stymulują procesy naprawcze skóry. Wysokie stężenie biofermentów zawartych w kosmetykach Shelee odpowiada za nawilżenie, odżywienie i poprawę kolorytu skóry. Korzystne efekty działania biofermentów widoczne są już po pierwszym użyciu, a codzienne stosowanie wspiera odbudowę naturalnego mikrobiomu skóry.

Shelee oferuje najwyższej jakości naturalne, skuteczne i wszechstronne kosmetyki. Opracowany przez markę koncept piękna opiera się na kosmetykach z autorskimi biofermentami. Zakłada on, że dbałość o mikrobiom to sekret zdrowej i promiennej skóry. Shelee tworzy zespół kobiet w różnym przedziale wiekowym, które wzajemnie inspirują się, dzielą doświadczeniem i dążą do perfekcji. Łączy ich zamiłowanie do zrównoważonego, czystego piękna i przekonanie o skuteczności biofermentów.
www.shelee.pl

/źródło - / fot. Shelee/

Poprawiony: wtorek, 07 marca 2023 15:31