Zaplanuj przygodę w Europie Środkowej wraz z Przewodnikiem e Podróży Nissana
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 08 stycznia 2023 16:53

Zaplanuj przygodę w Europie Środkowej wraz z Przewodnikiem e Podróży Nissana

Nissan zabiera użytkowników samochodów elektrycznych w długą wyprawę do czterech stolic Europy Środkowej


Nissan rozszerza swój Przewodnik e-Podróży, który ułatwia użytkownikom bardziej przyjazną środowisku podróż do nowych miejsc. Najnowsza edycja przewodnika zabiera podróżnych na niezwykłą wyprawę, której przystanki znajdują się w Austrii, Czechach, na Węgrzech i Słowacji.
Nissan przetestował nowe trasy w czterech krajach korzystając z modelu ARIYA. Ten w pełni elektryczny samochód okazał się idealnym towarzyszem podróży, dzięki zoptymalizowanemu zużyciu energii i zasięgowi do 533 km. Wygodne i przestronne wnętrze modelu ARIYA daje ogromną przyjemność podróżowania.
Przewodnik e-Podróży Nissana został przygotowany z myślą o podróżujących po całym świecie, aby pomóc im bardziej świadomie cieszyć się wakacjami. W nowatorski sposób łączy informacje na temat kultury, kuchni i przyrody, opisując jednocześnie miejsca, które należy koniecznie zobaczyć wzdłuż malowniczych tras. Gromadząc szeroki wybór opcji gastronomicznych, rekomendacji hotelowych, lokalnych atrakcji, a także punktów ładowania samochodów elektrycznych na trasie; przewodnik stanowi idealne rozwiązanie dla osób planujących wyjazdy, które są prawdziwie przyjazne dla środowiska.
Użytkownicy na całym świecie coraz częściej stawiają na pierwszym miejscu cel podróży i jej wpływ na środowisko. Aż osiem na dziesięć osób (81%1) deklaruje chęć udania się do miejsc, w których mogą zanurzyć się w lokalnej kulturze, podczas gdy sześć na dziesięć osób (62%) twierdzi, że chce w bardziej przemyślany sposób podejść do wyboru miejsca i sposobu podróżowania.


„Zrównoważony rozwój kieruje naszymi działaniami na rzecz przyspieszenia przejścia ku zelektryfikowanej przyszłości. To dla nas nie tylko zasada, którą się kierujemy, lecz również sposób myślenia” – powiedziała Friederike Kienitz, starsza wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju, spraw korporacyjnych i ładu korporacyjnego Nissana w regionie AMIEO.


„Przewodnik e-Podróży Nissana wpisuje pojazdy elektryczne w styl życia o kluczowym znaczeniu dla osiągnięcia zrównoważonego rozwoju. Prowadzi samochód, którym jedziesz, ku najlepszym lokalizacjom, restauracjom i doświadczeniom, pomagając zaplanować wyjątkowe, autentycznie zrównoważone wakacje” – dodała.


Po sztokholmskiej premierze pierwszej edycji przewodnika w połowie tego roku, nowe przewodniki zabiorą użytkowników w dalszą podróż przez Austrię, Czechy, Węgry i Słowację, prezentując liczne atrakcje w każdej ze stolic wymienionych krajów. Kierowcy samochodów elektrycznych mogą również zdecydować się na odkrywanie każdego z tych miast osobno i zaplanować własne wycieczki.
Nissan zabiera kierowców pojazdów elektrycznych na przyjazną środowisku wyprawę – od zrewitalizowanych budynków, przez restauracje zaopatrujące się u lokalnych dostawców, po odpowiedzialne ekologicznie hotele. Można zwiedzić słynną na całym świecie Operę Wiedeńską, podziwiać niezrównany krajobraz Pragi – „miasta setek wież” – odkryć zachwycające skarby budapesztańskiego zamku lub wybrać się na spacer po najstarszym w Europie Środkowej parku miejskim w Bratysławie. Najnowsza edycja Przewodnika e-Podróży Nissana zapewni jeszcze więcej atrakcji.
Podróżni mogą również zaplanować podróż do Sztokholmu, pierwszego miasta w serii cyfrowych przewodników Nissana, do którego w przyszłości dodane zostaną nowe lokalizacje.

OSIEM MIEJSC Z PRZEWODNIKA E-PODRÓŻY PO EUROPIE ŚRODKOWEJ, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

1. Devín (Bratysława)
Udaj się nad brzeg Dunaju, aby zwiedzić jeden z najstarszych zamków na Słowacji i cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami, sięgającymi aż po Wiedeń i ośnieżone szczyty austriackich Alp.
2. Zochova Chata (Bratysława)
Odpocznij w hotelu Zochova Chata, czyli oazie odnowy biologicznej położonej wśród gęstych lasów, gdzie możesz cieszyć się wyśmienitym jedzeniem i lokalnymi winami.
3. Park miejski w Budapeszcie (Budapeszt)
Licząca 200 lat przystań w środku tętniącego życiem miasta. Znajdziesz tam również zamek, liczne muzea, piękne jeziora, a także kilka restauracji.
4. Opactwo benedyktyńskie Pannonhalma (Budapeszt)
Odkryj jeden z najstarszych zabytków na Węgrzech, podziwiaj widoki rozpościerające się z wieży i zwiedź bogatą bibliotekę w miejscu wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
5. Kasárny Karlín (Praga)
To prowadzone przez wolontariuszy miejsce spotkań kulturalnych, znane też jako koszary karlińskie. Znajdziesz tam kawiarnie, kino, galerię, bary i liczne inne atrakcje. To miejsce tętniące życiem, które powinien odwiedzić każdy, kto pragnie przeżyć autentycznie lokalne doświadczenie.
6. Kutná Hora (Praga)
Odwiedź to średniowieczne miasto w pobliżu Pragi, aby odkryć bez wątpienia unikatowe atrakcje – od „Kościoła Kości” po wpisane na listę UNESCO Stare Miasto.
7. Palmiarnia (Wiedeń)
Ciesz się bogactwem smaków w najbardziej zamożnej dzielnicy miasta. Odwiedzisz tu kawiarnię, bar i salon w dawnej oranżerii zbudowanej dla austriackich cesarzy.
8. Park Narodowy Łęgów Naddunajskich (Wiedeń)
Wybierz się na wycieczkę, aby zwiedzić przepiękny park narodowy o powierzchni 9600 hektarów. Park położony jest nad brzegiem Dunaju i jest ostoją wielu zagrożonych gatunków roślin i zwierząt.
Odkryj inne niezwykłe miejsca w Europie Środkowej dzięki najnowszej edycji Przewodnika e-Podróży Nissana.

/źródło - /