Jak urządzić kuchnię w stylu New Nordic?
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 10 czerwca 2022 16:23

Jak urządzić kuchnię w stylu New Nordic?

Chyba nie ma miłośnika kuchennych aranżacyjnych, który nie słyszał o stylu skandynawskim, łączącym w sobie minimalizm, funkcjonalność oraz „czystą” estetykę. W ostatnim czasie jednak, obok wcześniej wspomnianego nurtu, coraz więcej osób decyduje się na kuchnie urządzone w tylu... New Nordic. Co faktycznie kryje się pod tą nazwą? Czym kierować się, by stworzyć kuchnię w stylu New Nordic? Na te pytania odpowiada Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ – polskiego producenta sprzętu AGD.


Skandynawski styl charakteryzuje lekkość, prostota i minimalizm. To także jasne kolory – biele, pastele czy beże, kontrastujące z ciemną podłogą w towarzystwie naturalnych materiałów. Właśnie te cechy sprawiły, że tysiące osób na całym świecie tak bardzo polubiły niekiedy chłodne, proste wnętrza - bez przepychu, błyskotek i zbędnych dekoracji. Ma być przytulnie, ale nie kiczowato. A co dodatkowo wnosi styl New Nordic?

 


- Zgodnie z założeniami, w kuchni ma być jeszcze bardziej komfortowo i przytulnie. Mamy w niej nie tylko gotować, ale także relaksować się. Kuchnia New Nordic to wyrażenie stylu w pełnej harmonii. Ciemne podłogi zostały zastąpione odcieniami natury – czyli przede wszystkim drewnem. Mile widziana jest też matowa czerń, ale w postaci zlewu czy baterii – mówi Kamila Prałat, ekspertka firmy SOLGAZ.


Oprócz ocieplenia kolorystyki, klimat New Nordic widoczny jest również w wyposażeniu meblowym, stawiającym – tak jak w przypadku stylu skandynawskiego – na prostotę, lecz w formie delikatnych, prostych mebli wykonanych z naturalnych materiałów. Wszystko to ma prowadzić do ocieplenia naszej kuchni, nadając jej większej przytulności, bez utraty na funkcjonalności.

Styl New Nordic – jak dobrać sprzęt AGD?

A co w przypadku doboru sprzętu AGD? W kuchni New Nordic stosuje się kontynuację wszechobecnego minimalizmu. Dlatego wyposażając naszą przestrzeń kuchenną w nowe sprzęty, wybierajmy te, które będą współgrać z całością i idealnie wkomponują się w nordycką aranżację. Idealnie tu sprawdza się płyta z gładką powierzchnią ceramiki – na przykład Innova od SOLGAZ - która łączy zalety płaskich płyt elektrycznych czy indukcyjnych z możliwością bezpiecznego i oszczędnego gotowania na gazie.


- Powierzchnia płyt Solgaz Innova idealnie wpisuje się w wystrój nowoczesnych – także w stylu New Nordic – kuchni, a czyszczenie jest nieporównywalnie łatwiejsze niż w przypadku kuchenek gazowych z wystającymi palnikami. Wybierając każdą z wersji, otrzymamy doskonały, polski sprzęt do gotowania, umożliwiający osiągnięcie najwyższych standardów przygotowywania posiłków – co stanowi zupełnie inne, innowacyjne doświadczenie kuchenne – mówi ekspertka firmy SOLGAZ.


W kuchni New Nordic nie może zabraknąć również piekarnika. W tej kwestii warto rozważyć urządzenie z dwiema niezależnymi komorami, na przykład takie jak SP-70-DUO od SOLGAZ. Jest to wyjątkowo elegancki sprzęt, posiadający kompaktowy, minimalistyczny design połączony z nowoczesnym rozwiązaniem umożliwiającym sterowanie „na dotyk”. Piekarnik od SOLGAZ doskonale sprawdza się w zabudowach, oszczędzając tym samym miejsce i wpasowując się w proste, nordyckie wyposażenie kuchni.


- Warto wspomnieć, że oprócz pięknego wyglądu, sprzęt oferuje również pieczenie dwóch dań jednocześnie - z gwarancją nieprzenikania zapachów. Wszystko to dzięki separatorowi, dzielącemu dużą komorę na dwie mniejsze, tym samym pozwalając na przygotowywanie kilku dań jednocześnie oraz większą oszczędność czasu – dodaje Kamila Prałat.


Dopełnieniem wyposażania kuchni New Nordic jest okap, eliminujący pojawiające się podczas gotowania opary. Kominowy, przyścienny czy wyspowy – wszystko to kwestia naszych upodobań, ale i możliwości technicznych. Według ekspertki SOLGAZ, najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie okap przyścienny Solgaz Lamiera GL-60, posiadający „skośny” design, pozwalający na jeszcze większą ergonomię w kuchni:
- Okapy przyścienne skośne zabierają mniej przestrzeni niż pozostałe rodzaje tego urządzenia, dlatego są najczęściej wybierane przez klientów. Rozwiązanie z uchylną konstrukcją to ochrona przed uderzeniem w nie głową. Prosta i nowoczesna forma sprawia, że kuchnia zyskuje nietuzinkowego designu.
Aranżując kuchnię w stylu New Nordic pamiętajmy nie tylko o estetyce, ale i o doborze minimalistycznych sprzętów AGD. Dzięki temu tworzymy wyjątkowe pomieszczenie, w którym przygotowywanie posiłków staje się prawdziwą przyjemnością.

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 10 czerwca 2022 17:12