Garść pomysłów na zabawy... bez zabawek!
Wpisany przez S.Z.   
środa, 09 czerwca 2021 09:52

Garść pomysłów na zabawy... bez zabawek!

Czy lekka, letnia kołdra służy tylko do okrywania się podczas snu? Zaskakująco odpowiedz brzmi: nie! Można ją również wykorzystać podczas...kreatywnych zabaw z dziećmi. Fort. Piknik. Oglądanie gwiazd. Z delikatną i puszystą kołdrą letnią ALVSBYN można zrobić naprawdę wszystko. Sprawdź i przekonaj się o tym na przykładzie kilku prostych zabaw!

 

Znalezienie wyjątkowych i kreatywnych zajęć dla dzieci może wydawać się trudne, ale nie jest niemożliwe! Wystarczy rozejrzeć się w koło. Rozrywkę można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Możliwości są nieograniczone. Przedmioty codziennego użytku, takie jak prześcieradła, kołdry, garnki czy patelnie zapewniają niesamowitą zabawę bez zabawek. Delikatna i puszysta kołdra letnia ALVSBYN, która przede wszystkim ma podczas upalnych nocy pomóc w zachowaniu właściwej temperatury ciała może także doskonale sprawdzić się jako niezbędny element w zabawach z dziećmi. Wykonana została z odpornego i trwałego materiału, więc przetrwa nawet najbardziej wymagające pomysły. W co możemy bawić się z dziećmi i w jaki sposób wykorzystać podczas zabaw kołdrę ALVSBYN?

Zbuduj fort

Zbudowanie fortu jest niezwykle łatwym zajęciem zapewniającym niezliczone godziny zabawy zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Na początek stwórz jego ramę ustawiając dwa rzędy krzeseł plecami do siebie. Możesz też wykorzystać inne meble znajdujące się w pokoju. Następnie nałóż na nie kołdrę i zabezpiecz jej końce książkami, bądź spinaczami do bielizny. W tej zabawie dobrze sprawdza się właśnie lekka kołdra ALVSBYN, która ze względu na swoją niewielką wagę zapewni, że konstrukcja fortu nie będzie się załamywać i ześlizgiwać do środka. Wewnątrz fortu możesz rozłożyć koce, poduszki, a nawet zawiesić dekoracyjne lampki na baterie. Możliwości są naprawdę nieograniczone. Najważniejsze, aby przestrzeń wewnątrz była wygodna i przyjemna.

Spektakl z cieniami

Teatrzyk cieni jest dynamicznym i wciągającym doświadczeniem rozwija jącym u dzieci umiejętności mówienia, pracy zespołowej, czy też wyrażania uczuć. Poszukaj sznurka, kilku spinaczy do bielizny i latarki. Jako białe tło może posłużyć – kołdra. Przygotujcie wspólnie pacynki i użyjcie ich sylwetek w czasie opowieści. Możecie również użyć rąk i stworzyć kształty zwierząt. Obróć ręce tak, aby dłonie skierowane były do siebie, skrzyżuj je, złącz kciuki i rozciągnij dłonie. W ten sposób powstał ptak, którzy przy odpowiednich ruchach rąk będzie latał. Zobacz jakie to proste!

Piknik na powietrzu

Ludzie potrzebują kontaktu z naturą. Przebywanie na świeżym powietrzu jest dobre dla zdrowia, samopoczucia i prawidłowego rozwoju. Dlatego też, piknik jest rewelacyjnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, szczególnie podczas okresu wiosenno-letniego, gdy pogoda z dnia na dzień staje się coraz piękniejsza. Wybierzcie zielone, ustronne i ciche miejsce. W tym celu prześledź mapy Google. Nawet w mieście można znaleźć miejsca idealne na piknik z dziećmi. Teraz zostaje Ci zapakować proste przekąski, owoce i warzywa oraz wodę, wzbogaconą o pokrojone cytryny, truskawki, czy maliny. Pamiętaj o tym, żeby zabezpieczyć napoje przed owadami. W tym celu sprawdzą się zamykane butelki. Spakujcie koszyk piknikowy i kołdrę ALVSBYN. Jest świetna na takie wyprawy. Po zrolowaniu zajmuje bardzo mało miejsca i spokojnie zmieści się w bagażu podręcznym. Rozłożona na trawie, zwiększy swoją objętość ponad trzykrotnie, dzięki czemu będziecie mieć wystarczająco dużo miejsca na zabawy planszówkami.

Nocny seans

Zbliżające się ciepłe, letnie noce to również idealny czas na delektowanie się olśniewającym widowiskiem. Podziwianie gwiazd i planet może być niezwykle ciekawą formą nauki, a kto wie, może nawet stać się nową pasją Twojego dziecka. Wbrew pozorom, nie jest do tego potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt. Niezwykle pomocne są aplikacje dostępne na smartfony, które działają jak skaner nieba.

Dzięki nim, będziecie mogli zidentyfikować gwiazdy, planety, satelity, a nawet galaktyki. Ulokujcie swój punkt obserwacyjny na miękkiej, delikatnej i puszystej kołdrze ALVSBYN, wytworzonej z recyklowanego włókna HCS. Gwarantujemy wam, że najbardziej spektakularny widok tysięcy gwiazd będziecie mogli podziwiać leżąc wygodnie z dala od miejskich świateł!

Alternatywne zabawki są wszędzie wokół nas. Wypróbuj zabawy z kołdrą ALVSBYN i zobacz jak niewiele potrzeba, żeby stworzyć ciekawe zajęcie i sprawić by na twarzach Twoich pociech pojawił się uśmiech! A może doszukasz się innego jej zastosowania.
Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.


Grupa Wendre jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z własnymi zakładami produkcyjnymi w Estonii i Polsce, o rocznej zdolności produkcyjnej 12 milionów kołder i poduszek oraz 600 000 łóżek i materacy. Wendre ma biura sprzedaży w Szwecji, Finlandii, Niemczech i Polsce, a wśród klientów grupy znajduje się wiele wiodących europejskich sieci handlowych z branży mebli i tekstyliów domowych. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych wynosi 1200 pracowników. Główną częścią działalności Wendre są marki własne, ale sukcesy odnoszą również dzięki markom Familon i Wendre. Grupa Wendre jest firmą świadomą ekologicznie, stosuje najnowsze technologie tak by wykorzystać ponownie do 95% resztek z produkcji. Więcej informacji na: www.wendre.pl

/źródło - /

Poprawiony: środa, 09 czerwca 2021 10:11