Materace dla jednej osoby
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 28 listopada 2019 15:05

Materace dla jednej osoby

Każdy z nas powinien zadbać o zdrowy sen, który pozwala naszemu organizmowi się w pełni regenerować i relaksować. Dobrze dopasowany materac 80x190 to idealne rozwiązanie do sypialni jednoosobowej. Pamiętajmy o tym, że nawet jedną trzecią doby poświęcamy na sen, dlatego najlepiej wybrać produkt optymalnie dopasowany do gabarytów ciała i własnych preferencji. Wszyscy bowiem wyobrażamy sobie wygodny sen nieco inaczej i mamy swoje własne oczekiwania. Jak wybrać najlepszy materac dla jednej osoby? Podpowiadamy.

Wybór materaców 80x190 cm, który może przyprawić o zawrót głowy

Kiedyś wszyscy spaliśmy na takich samych materacach sprężynowych lub ze zwykłej pianki. Dzisiaj producenci dostarczają nam bardzo ciekawych rozwiązań i ich modele materaców spełniają naprawdę różne oczekiwania.

Wśród najciekawszych propozycji materaców jednoosobowych można wskazać z pewnością:

  • materace sprężynowe kieszeniowe – w ich przypadku każda ze sprężyn zamknięta jest w indywidualnej kieszeni, dzięki czemu działa niezależnie – materac jest bardzo wygodny i trwały,
  • materace z pianki termoelastycznej – ta zmienia się pod wpływem nacisku ciała oraz jego temperatury, uginając się i mięknąc,
  • materace lateksowe – uznawane są za idealne dla alergików i osób ceniących sobie higienę,
  • materace kokosowe – dla osób, które cenią sobie naturalność i chcą wybierać produkty ekologiczne.

Każdy z takich materaców 80x190 cm działa nieco inaczej, ale jeśli zostanie dopasowany do konkretnej osoby, z pewnością zapewni jej wygodę i wysoki poziom komfortu.

Jak zoptymalizować swój materac 80x190 cm?

Najważniejszym parametrem każdego materaca jest, poza materiałem wypełnienia, jego twardość. Każdy z producentów oferuje dziś materace o różnych stopniach twardości od miękkich aż po bardzo twarde, aby sprostać wymaganiom swoich klientów. Ważne, aby twardość dopasować indywidualnie do użytkownika, ponieważ wtedy materac jest najwygodniejszy. Osobom o małej masie ciała, niewysokim poleca się materace raczej miękkie, a osobom o większych gabarytach te twarde, które będą odpowiadały naciskowi ciała.

Wielu producentów, jak na przykład Sweetsen.pl oferuje możliwość wypróbowania materaca i jeśli ten nie spełnia oczekiwań, jego zwrotu w ciągu trzydziestu dni. Jest to bardzo rozsądne wyjście, ponieważ klient zamawia materac o konkretnych parametrach i ma możliwość jego wymiany, jeśli ten okaże się niewygodny, na przykład zbyt miękki. Większość osób decyduje się jednak na dalsze korzystanie z produktu, jeśli odpowiada ich oczekiwaniom.

Poprawiony: czwartek, 28 listopada 2019 15:11